/Files/images/suhomlin.png

" Що найголовніше було в моєму житті?

Без роздумів відповідаю: любов до дітей" (В.О.Сухомлинський)

Золоті правила сімейного виховання (за В. Сухомлинським)

• Дітей треба вчити дивитися на людей людськими очима.
  • Справжня мудрість вихователя – батька, матері – в умінні дати дитині щастя. Щастя дитинства – це спокійне домашнє вогнище, що дає тепло і їжу.
  • Пам’ятайте, що з маленьких, немовби невинних корінців неробства беруть початок такі суспільні біди, як пияцтво, хуліганство, злочинність.
  • Не бійтеся дитячої праці, дорогі батьки. Не оберігайте від неї своїх малюків! Пам’ятайте: дитина, осягаючи незрівнянне щастя праці, пізнає саму себе, стає другом, однодумцем, помічником матері й батька у вихованні.
  • Знайте, що міра синівської покірності, слухняності, дисципліни визначається мірою батьківської відповідальності за її прихід у світ, за кожний її рок і вчинок у житті.
  • Знайте і пам’ятайте: діти преживають ваше падіння як своє особисте горе, сприймають вашу радість як свою. Бережіть же дитячу любов до людини, зміцнюйте віру в людину.
  • Пам’ятайте: перш ніж дитина усвідомить, що вона – майбітній громадян, вона повинна навчитися платит добром за добро, створювати своїми руками щастя й радість для людей.

Василь Сухомлинський. Оповідання для дітей.

Василь Сухомлинський. Казки.