Одне із основних завдань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» – збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини.

Показниками фізичного здоров’я дитини є рівень морфофізіологічного розвитку (нормальне функціонування всіх органів та систем організму, їх ріст і розвиток), що виявляється й підтверджується віковими антропо та біометричними показниками (довжина, маса тіла, об’єм грудної клітки, робота серця, дихання, опорно-руховий апарат, постава, стан шкіри, гострота зору, нюху, слуху.

Фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі дня є обов’язковими для дітей дошкільного віку. Вони мають мету – сприяти зміцненню здоров’я, підвищенню розумової працездатності дітей, активізації рухового режиму у дошкільному закладі.

Нетрадиційне багатофункціональне обладнання "Багатоніжка"

Поліпшенню результативності фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми, а також підвищен­ню у них інтересу до фізичної культури та спор­ту зокрема сприяє використання на заняттях і в повсякденні нестандартного фізкультурного обладнання.

Тому поряд з традиційними фізкультурними посібниками, нашу увагу спрямовано на виготовлення нетрадиційних.

Багатоніжка – нестандартне фізкультурне багатофункціональне обладнання.

Багатоніжка слугує для переступання , синхронної ходьби , стрибків . «Ніжки» використовуються як скакалки та для викладання «класиків» . Дане нестандартне фізкультурне обладнання використовується у всіх вікових групах дошкільного закладу .

Обладнання дає можливість дітям виконувати вправи для різних м’ язових груп.

«Ніжки» використовуються для ходьби з перешкодами (з переступанням) , розвиваючи м’ язи ніг, та тулуба, вправляють дітей в утриманні рівноваги та орієнтації в прсторі.

Вправи з синхронної ходьби є чудовим засобом виховання уміння співпрацювати та взаємодіяти в команді, а також у вихованні доброзичливого ставлення один до одного, так як вправа виконується одночасно групою дітей . Ця вправа розвиває силу, укріплює м’ язи ніг та черевного пресса.

На заняттях з фізичногог розвитку , використовуючи «Багатоніжку» , є можливість виконувати різні види стрибків : стрибки на двох ногах, просуваючись вперед , перестрибуючи через «ніжки», викладені на підлозі, стрибки в «класиках» ,які теж викладаються з «ніжок» , стрибки через скакалку . В цьому випадку «ніжки» використовують. як скакалку.

Гармонійний різнобічний розвиток юної особистості неможливий без забезпечен­ня її повноцінного фізичного розвитку і міцного здоров’я. Завдання дорослих — ство­рити для цього необхідні умови, мотивувати і спонукати малят до рухливих ігор і розваг, до турботи про здоров’я своє та близьких людей. Успішність реалізації цього завдання значною мірою залежить від вдалої організації роботи і цікавого заохочен­ня дітей, що досягається, зокрема, використанням нестандартного фізкультурного обладнання.

Фото тут

Кiлькiсть переглядiв: 70

Коментарi